Paráda je zábavná aj inšpiratívna! Dominiku Mirgovú a Petra Cmoríka iste poznáte. Okrem toho, že spolu naspievali skladbu DNES TO PRÍDE, ktorou budú vypravádzať slovenských paralympionikov na odložené letné Paralympijské hry v Tokiu, sa rozhodli, že vás trochu prekvapia. Pripravili si pre vás parádne workshopy.

Dominika vás naučí choreografiu na refrén jej skladby DNES a Peťo, ako bývalý učiteľ hudby, vás naučí hrať na gitare.

V rozprávke O prasiatku z dielne Divadla Agapé sa dozviete, akí sú naozajstní kamaráti. Aj keď sme každý iný, môžeme byť kamaráti, pomáhať si a mať sa radi.
A o tom je presne Paráda – prvý bezbariérový festival na Slovensku.

Hudobný workshop s Petrom Cmorikom + SÚŤAŽ

Peter Cmorik so slovenskými paralympionikmi spolupracuje niekoľko rokov a oslávil s nimi aj nedávne 25. výročie vzniku založenia.

Tentokrát sme na Peťa vymysleli takú malú habaďúru. Prijal ju s úsmevom jemu vlastným a výsledkom je parádny hudobný workshop, v ktorom vás Peťo naučí spievať jeho skladbu DÁŽĎ. Ak máte po ruke gitaru, pripravte si ju, pretože vás naučí hrať aj akordy.

Zasúťažte si s nami! Napíšte nám do komentára ako si najradšej užívate skladby Petra Cmoríka. Že sa to nedá opísať slovami? Pridajte nám do komentára fotku , či video a my si s vami s radosťou zatancujeme.

Tanečný workshop s Dominikou Mirgovou + SÚŤAŽ

Zatancuj si spolu s nami a nauč sa choreografiu na refrén Dominikinej skladby DNES. Jedna z najúspešnejších slovenských speváčok nám spolu s jej 5 ročným synom Peťkom pripravili tanečný workshop. Do trojice sa k nim pridala Baška, ktorá tancuje v tanečnej umeleckej škole Ars Academy.

Ak sa Ti tancovanie s Dominikou páčilo, napíš nám do komentára ako si si užil tento workshop. Bol parádny? Tak nám pridaj foto alebo video ako s Dominikou tancuješ. Spomedzi všetkých komentárov budeme žrebovať troch výhercov parádneho balíčka!

Divadlo Agapé – predstavenie o prasiatku

Vstúpte do sveta fantázie divadla Agapé. Jeho zakladateľ Martin Žák vníma divadlo ako terapiu a verí, že humor a láska sú liečivé. Preto nimi nešetrí vo svojich predstaveniach.

Posolstvom tohto milého a veselého divadielka je, že nie je správne, keď druhých súdime podľa toho, ako vyzerajú. Kamaráti môžeme byť spolu všetci a je úplne jedno či sme ružoví, hnedí, farební, štvornohí, dvojnohí, s chvostom či bez chvosta.

SÚŤAŽ s Divadlom Agapé – nakreslite nám svet bez bariér

Vyhlasujeme SÚŤAŽ s divadlom Agapé.

Nakreslite nám, ako si predstavujete svet bez bariér. Svet, kde sme všetci kamaráti a máme sa radi. Podeľte sa s nami o svoje predstavy a svoj obrázok nám vložte do komentára alebo nám napíšte ako si by bezbariérový svet mal vyzerať podľa vás.

Budeme žrebovať troch výhercov, ktorý od nás získajú Parádny balíček!
Tešíme sa na Vaše obrázky!